Autorzy

lek. Beata Małachowska – doktorantka w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej i absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2014). W swojej pracy doktorskiej zajmuje się wykorzystaniem metabolomiki w badaniach nad cukrzycą u dzieci. Poza tym uczestniczyła także w projektach z zakresu onkologii, astmy i alergologii, anestezjologii czy też neonatologii. W pracy naukowej wykorzystuje zaawansowane techniki biostatystyczne, data miningowe oraz bioinformatyczne narzędzia do obróbki danych, a także szeroką wiedzę z biologii molekularnej i badań wielkoskalowych. Współautorka ponad 30 publikacji naukowych, kierownik grantu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Preludium (Narodowe Centrum Nauki). Odbyła staże międzynarodowe m.in. na Universidad Autónoma de Nuevo León (Monterrey, Meksyk), Universitair Medisch Centrum Groningen (Groningen, Holandia), Mahidol University (Bangkok, Tajlandia), Miyazaki University (Miyazaki, Japan). Obecnie współpracuje naukowo z Dana-Farbder Cancer Institute, Harvard Medical School (Boston, USA). Laureatka licznych nagród i stypendiów naukowych w tym ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta w Polsce – Studencki Nobel – w dziedzinie nauk medycznych i nauk o życiu. Laureatka programu L’Oreal dla Kobiet i Nauki 2018.

lek. Konrad Stawiski – doktorant i lekarz-rezydent radioterapii onkologicznej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ale także Państwowej Szkoły Muzycznej w Żaganiu. Jego główne zainteresowania skupiają się wokół analizy danych, nauczania maszynowego (data-mining), przetwarzania obrazu, bioinformatyki i rozwoju oprogramowania medycznego.

Kierownik grantu „Generacja Przyszłości” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także od 2019 roku kierownik grantu Preludium Narodowego Centrum Nauki. Odbył staże naukowe i kliniczne m.in. na Uniwersytecie w Cambridge (Cambridge, UK), SUNY Upstate Medical University (Syracuse, NY, USA), Uniwersytecie w Southampton (Southampton, UK) oraz Uniwersytecie w Kuwejcie (Kuwejt, Kuwejt). Obecnie współpracuje naukowo z Dana-Farbder Cancer Institute, Harvard Medical School (Boston, USA). W trakcie studiów był wielokrotnie nagradzany za swoją aktywność naukową. Został m.in. dwukrotnie laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureatem stypendium I stopnia Marszałka Województwa Łódzkiego, pięciokrotnym laureatem Stypendium Rektora UM w Łodzi dla najlepszych studentów, otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Studencki Nobel” oraz tytuł polskiego „Absolwenta Roku 2016”.

 

Przewiń do góry
pl_PLPolski