O KMT

Kuźnia Młodych Talentów Akademii Młodych Uczonych (KMT AMU) jest inicjatywą AMU, a także pierwszym w Polsce wydarzeniem, które umożliwi nawiązanie kontaktów i współpracy naukowej osobom na bardzo wczesnym etapie kariery, jakim są studia doktoranckie. 

Niezwykle ważnym elementem KMT AMU są warsztaty praktyczne. Proponowana tematyka warsztatów pozwoli na rozwinięcie u doktorantów umiejętności, potrzebnych do osiągnięcia dobrego startu w nauce. Zajęcia, które będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów będą obejmować zagadnienia z zakresu przygotowania wniosków o granty na badania, statystyki i analizy danych w praktyce badawczej, a także scientific storytelling. Wszystkie z wymienionych tematów stanowią w wielu przypadkach wyzwanie dla młodych osób, które rozpoczynają karierę naukową. Jednocześnie macierzyste jednostki w większości przypadków nie szkolą swoich doktorantów w zakresie wymienionych wyżej tematów.

KMT AMU to również możliwość udziału w ciekawej dyskusji panelowej dotyczącej mobilności naukowców oraz wysłuchania wykładów popularnonaukowych poprowadzonych przez najlepszych polskich uczonych. Dobór uczestników nakierowany będzie na utworzenie grupy interdyscyplinarnej, tak aby umożliwić inicjowanie kontaktów pomiędzy doktorantami zajmującymi się różnymi dziedzinami nauki. Podczas wspólnych wykładów prowadzący zwrócą uwagę na potrzebę nawiązywania współpracy pomiędzy naukowcami zajmującymi się między innymi biostatystyką i biologią czy biologią i fizyką.

Wydarzenie organizowane jest w Pałacu w Jabłonnie pod Warszawą.

pl_PLPolish