Strona Główna

Drodzy Uczestnicy,
wielkimi krokami zbliżamy się do tegorocznej Kuźni. Widzimy się już za niecałe dwa tygodnie! U nas trwają intensywne pracy, aby wszystko było naszykowane na Wasz przyjazd. Prosimy o sprawdzanie na bieżąco skrzynek mailowych – wysyłamy tam informacje dotyczące:
– przesłania prezentacji konkursowej (link w mailu)(deadline: 10.09.2018)
– ankiety o rozmiarach koszulek (link w mailu) (deadline: 09.09.2018)
– garść praktycznych informacji (przypomnienie o konieczność zabrania laptopów na warsztaty, wygodnego obuwia na grę terenową, informacje o transporcie z Warszawy (18.09.2018 godz. 14:00 – podstawienie autokaru, miejsce wyjazdu: Parking przy Pałacu Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, Warszawa)

W razie pytań piszcie do nas!

Beata Małachowska

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na KMT2018! Maile potwierdzające zgłoszenie zostały wysłane na Państwa skrzynki mailowe – jeśli ktoś nie otrzymał takiego potwierdzenia prosimy o niezwłoczny kontakt (kuznia.amu@gmail.com). Rada Programowa KMT2018 będzie teraz rozpatrywać Państwa zgłoszenia – wyniki rekrutacji postaramy się ogłosić jak najszybciej.
Wszystkim chętnym dziękujemy za przesłane zgłoszenia!

 

Ze względu na trwającą sesję egzaminacyjną i gorący okres grantowy, po konsultacji z Radą Programową KMT2018 postanowiliśmy przesunąć termin zgłoszeń do 30 czerwca! Osoby, które zgłosiły się do tego pory powinny otrzymać potwierdzenie zgłoszenie (w przypadku braku maila prosimy o pilny kontakt z Radą Programową (kuznia.amu@gmail.com)).


Drodzy Doktoranci

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (AMU PAN) po raz czwarty organizuje Kuźnię Młodych Talentów (KMT), która jest wyjątkową szkołą letnią skierowaną do doktorantów reprezentujących nauki o życiu oraz nauki ścisłe i techniczne. Tegoroczna KMT AMU odbędzie się w dniach 18 września – 21 września 2018 w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie k. Warszawy, a jej motywem przewodnim będzie popularyzacja nauki.

KMT ma na celu integrację najlepszych doktorantów w Polsce oraz trening umiejętności miękkich niezbędnych w pracy naukowej. Uczestnicy KMT będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i zdolności komunikacyjne poprzez udział w dyskusjach panelowych, debacie oksfordzkiej i różnych warsztatach. Dodatkowo będą mogli wysłuchać wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski. Radę Programową KMT stanowią członkowie Akademii Młodych Uczonych PAN oraz ich doktoranci, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom warsztatów. W czasie KMT 2018 odbędą się m.in. warsztaty z emisji głosu i narzędzi informatycznych wspomagających pracę naukową, oraz, tradycyjnie już, z niezbędnej w badaniach (choć niezwiązanej z popularyzacją nauki) biostatystyki. Będzie również możliwość zapoznania się z zagadnieniem dotyczącymi sposobów popularyzacji nauki i kontaktów z mediami.

Spotkania integracyjne organizowane w trakcie KMT 2018 pozwolą na bezpośrednia wymianę doświadczeń naukowych w interdyscyplinarnym gronie uczestników i organizatorów, co ma na celu nawiązanie kontaktów w środowisku naukowym i umożliwienie dalszej współpracy w realizacji badań naukowych.

W IV edycji szkoły letniej KMT tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację naukową.

Nagrodą główną ufundowaną przez firmę GENORE jest 2500 zł, które zwycięzca przeznaczy na udział w wybranej konferencji naukowej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w IV edycji Kuźni Młodych Talentów!

Rada Programowa
IV edycji Kuźni Młodych Talentów Akademii Młodych Uczonych PAN


Galeria zdjęć z KMT 2017