Skocz do treści

AMU obejmuje patronatem konkurs Falling Walls Lab

Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie platform networkingowych złożonych z przedstawicieli sektora akademickiego. Ich wspólnym celem jest pokonywanie istniejących ograniczeń. Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów.

Falling Walls 2021 Award Ceremony. Berlin, 07.11.2021. Copyright: Janine Schmitz/ photothek.de

Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Globalnie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

Zobacz, którzy naukowcy stoją za całym przedsięwzięciem: https://falling-walls.com/foundation/trustees/

Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie: https://youtu.be/Yt0zenn0uRw.

Więcej informacji: www.fallingwallslab.pl, https://www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw