Skocz do treści

17th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists

Organizator: Medical University of Warsaw, Termin: 6-8.05.2022, Miejsce: Warszawa

Kongres jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie, o istotnej renomie i prestiżu w świecie nauki. Podczas jubileuszowej 15. edycji, która odbyła się w 2019 roku gościł blisko 1000 uczestników, nadesłanych zostało ponad 700 prac oryginalnych, z czego przedstawiono przeszło 380 prezentacji ustnych z 64 ośrodków naukowych z aż 37 państw.

Każdego roku swoją obecnością oraz niezwykle wartościowymi wykładami uświetniają najznamienitsi naukowcy z obszaru nauk biomedycznych, zarówno z kraju, jak i ze świata, a wśród nich m.in. laureaci Nagrody Nobla, tacy jak Bert Sakmann czy Robert Lefkowitz.

Kongres WIMC jest zatem niepowtarzalną okazją dla młodych naukowców z Polski i zagranicy nie tylko do zaprezentowania wyników swoich badań, ale stanowi również wyjątkową platformę kontaktową z innymi doświadczonymi naukowcami.

Link: WIMC – Warsaw International Medical Congress – Official website of Warsaw International Medical Congress for Young Scientists taking place annually in Warsaw, Poland (wum.edu.pl)