Skocz do treści

Jan Poleszczuk

Jan Poleszczuk

Ukończyłem Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW (kierunek matematyka) i tam też obroniłem doktorat poświęcony modelowaniu matematycznemu różnych aspektów procesów nowotworowych. W tzw. międzyczasie obroniłem również doktorat w dziedzinie nauk technicznych na Politechnice Śląskiej. Od 2012 roku jestem zatrudniony w Pracowni Modelowania Matematycznego Procesów Fizjologicznych w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, której jestem kierownikiem od 2018 roku. W latach 2014-2016 przebywałem na stażu podoktorskim w Moffitt Cancer Center w Stanach Zjednoczonych. Od września 2019 objąłem również kierownictwo nowego Zakładu Onkologii Obliczeniowej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

Jako matematyk i inżynier biomedyczny pracujący w obszarze medycyny, staram się wspierać wiedzą ze swojej dziedziny biologów, lekarzy, fizyków i chemików. Stosuję metody matematyczne, by zrozumieć, jak ze sobą współdziałają mutacje genów i jaki mają wpływ na wzrost nowotworów oraz jak różne patologie układu krążenia przekładają się na charakterystykę propagacji fali pulsu w układzie tętniczym.

Więcej informacji można znaleźć na mojej stronie internetowej http://jpoleszczuk.pl/, na profilu w ResearchGate. Można mnie również śledzić na Twitterze (@Jpoleszczuk).