Skocz do treści

Nowy termin Polish Scientific Networks 2022: Climate Change – Science & Society

W dniach 28-30 września 2022 r. na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się pod hasłem Climate Change – Science & Society piąta edycja międzynarodowej konferencji Polish Scientific Networks. Pierwotnie planowany czerwcowy termin został zmieniony z powodu wysokiego stopnia zaangażowania organizatorów w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zgłoszenia udziału można przesyłać do 30 czerwca 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej konferencji: https://psn.pan.pl/.

W trakcie trzech intensywnych dni uczestnicy konferencji zaznajomią się z najnowszymi wynikami badań nad zmianami klimatu aż w jedenastu sesjach tematycznych. Oprócz wykładów zaproszonych badaczy, referatów i sesji plakatowych nasi goście uczestniczyć będą w licznych wydarzeniach towarzyszących, m.in. w koncercie młodych polskich muzyków inspirowanym zmianami klimatu, w warsztatach oraz w spotkaniach kick-off grantów badawczych. Kluczowym celem konferencji jest stworzenie sieci współpracujących ze sobą grup badawczych, a jej namacalnym efektem będzie, jak w latach poprzednich, publikacja wydawnictw pokonferencyjnych i numeru specjalnego czasopisma. Naszą ambicją jest również, aby tegoroczna konferencja zapoczątkowała serię cyklicznych spotkań młodych polskich naukowców poświęconych klimatowi.

O cyklu

Konferencje z cyklu Polish Scientific Networks to jedno z najważniejszych spotkań młodej polskiej nauki od lat organizowanych przez Akademię Młodych Uczonych PAN, Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wiodących polskich uczelniach. W ich trakcie polscy naukowcy pracujący w kraju i za granicą  otrzymują przestrzeń i czas do współpracy i nawiązywania kontaktów naukowych.

Więcej informacji

Strona WWW konferencji: https://psn.pan.pl/