Skocz do treści

Akademia Młodych
Uczonych PAN​

Monitorujemy i opiniujemy projekty aktów prawnych, a także opracowujemy rekomendacje i proponujemy zmiany w zasadach organizacji nauki w Polsce.

Akademia Młodych Uczonych została powołana do życia w 2010 r. Jej członkowie wybierani są przez Zgromadzenie Ogólne PAN spośród badaczy, którzy w chwili wyboru nie przekraczają 38 roku życia i legitymują się co najmniej stopniem naukowym doktora.

Akademia Młodych Uczonych aktywizuje środowisko młodych uczonych: organizujemy i współorganizujemy konferencje naukowe, obejmujemy patronaty nad wydarzeniami naukowymi, popularyzujemy naukę.

Aktualności

Zostań badaczką! Kobiety w nauce 2023
Z przyjemnością informujemy, że 17 listopada 2023r. w Toruniu (oraz online) odbędzie się VI bezpłatne spotkanie pod hasłem „Zostań badaczką”, czyli Kobiety w nauce organizowane przez Akademię Młodych Uczonych PAN. Wydarzenie…
Webinarium “How to win a Polish research grant?”
Dzisiaj odbyło się pierwsze webinarium pn. “How to win a Polish research grant?”, organizowane przez Akademię Młodych Uczonych. Swoją ofertę zaprezentowały najważniejsze organizacje finansujące badania w , m.in. Narodowe Centrum…

Kontakt z AMU

Sieci społecznościowe

Twitter